Regelmatig tipt MindNote over een TED-presentatie met interessante en/of handige ideeën over muziek, edutainment en e-cultuur. Tijdens deze jaarlijkse conferenties houden allerhande invloedrijke denkers een lezing van maximaal twintig minuten over hun eigen expertise. Deze voordrachten staan allemaal online en gaan in eerste instantie over technologie, entertainment en design (TED), maar gaan steeds vaker ook over wetenschap, kunst, economie en maatschappelijke onderwerpen.

De Amerikaanse Jane McGonical is game designer, onderzoeker en hoofd van de afdeling Game Research & Development van het Institute for the Future in Palo Alto in California. Aan de universiteit van Berkeley behaalde ze haar PhD in performance studies en ze wordt ook wel gezien als een van meest creatieve en belangrijke vrouwen in de zakenwereld.

In deze presentatie vraagt McGonical zich af waarom we in de echte wereld niet meer gebruik maken van de voordelen van online games. “In the best-designed games, our human experience is optimized: We have important work to do, we’re surrounded by potential collaborators, and we learn quickly and in a low-risk environment.”

Eerdere TED-tips:

Nicholas Negroponte over computers, educatie en mondiale ontwikkeling

Matt Mason over het Piratendilemma

Mediaorakel Marshall McLuhan uit de jaren ‘60

Seth Godin over de kracht van ’stammen’

Larry Lessig over wetgeving die creativiteit verstikt

Evan Williams over het luisteren naar Twitter-gebruikers

Henry Jenkins: Convergence Culture

Tod Machover: Playing the music in your head

Charles Leadbeater: The rise of the amateur professional

Yochai Benkler: Open-source economics

Howard Rheingold: Way-new collaboration